wtorek, 7 października 2008

Bądź Aniołem!

800 milionów ludzi na świecie jest stale głodnych....


Kilka dni temu umieściłam na blogu baner strony http://www.freerice.com/index.php - odwiedzając tą stronę możecie wziąc udział w różnych quizach, sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości sztuki, języków obcych, matematyki, geografii czy chemii a każda wasza dobra odpowiedź to 20 ziarenek ryżu przekazanych głodującym ludziom - istotom takim jak my, które niestety mają mniej szczęścia w życiu. Zachęcam was do odwiedzania strony a także do umieszczenia linka do niej na Waszych blogach. Ziarenko do ziarenka.... i mniej dzieciaków będzie głodnych. Jako bloggowa społeczność potrafimy się wspaniale wspierać - czemu nie mielibyśmy wesprzeć także naprawdę potrzebujących? Tymbardziej, że nie trzeba wiele.... wystarczy kliknąć... Udział w quizach będzie z pewnością miłą rozrywką rodzinną - przetestowałam to z moim synem!
Zatytułowałam dzisiejszego posta "Bądź aniołem", tytuł alternatywny to "Bądź człowiekiem", bo liczę właśnie na ludzkie odruchy płynące z waszych wrażliwych serc...

Proponuję Wam mały eksperyment: podzielcie 800 milionów przez liczbę mieszkańców waszego kraju. Pomnóżcie w wyobraźni tę liczbę przez obszar waszego państwa - to da Wam pojęcie jak rozległa jest 'kraina głodu'...
Pozdrawiam Was ciepło,
Alicja

10 komentarzy:

 1. Świetny pomysł!
  Zaraz umieszczę ten baner na moim blogu. Trzeba wspierać te biedne dzieciaczki...

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja dziś odkryłam tę stronę dzięki Sarze z 'Mulę róż' i 'Personal Breslau'.To wspaniały pomysł,bo nie dość,że można coś komuś dać,to i samemu się dostaje.
  A zdjęcia z ryżem piękne,jaki ryż jest fotogeniczny:)
  serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 3. Naturalnie przyłączam się do tej akcji . W słusznej sprawie... Skoro nie moge dac im własnego ryzu- a klikanie ma taką moc i taki wymiar - to czemu nie?
  Pewnie będzie nas więcej i ryż sie posypie.
  Ja niestety jestem chyba bardzo "nietechniczna" bo nie wiem- jak ten link poprawnie zamieścić na moim blogu. Ale jeszcze podziałam....
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. DZIEKUJE, NIESAMOWITA STRONA, A SWIADOMOSC ZE DZIEKI WLASNEJ ZABAWIE I NAUCE MOZNA POMOC DODATKOWO MOTYWUJE, DZIEKUJE I ZAPRASZAM NA NASZEGO PAJACYKA !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. piekny blog...tworczy kobiecy subtelny....z dusza..

  OdpowiedzUsuń
 6. très très joli blog
  (beautiful blog)
  friendly of Provence
  Saint Ange

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry wieczor,
  Jestem francuskan i piszem po polsku bardzo zle.
  Twoj blog jest bardzo ladne.
  Dobre wieczor.
  urbanbroc.canalblog.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Cest superbe!!!!

  Bisous de la nuit

  La mère de la Mule

  OdpowiedzUsuń
 9. It is full of poetry, I love it,amitié Martine

  OdpowiedzUsuń
 10. Hello, Dobri,
  I'm from the Netherlands and saw a link to your blog. You have a great taste and the way you ask for attention for the poor is wonderful!

  OdpowiedzUsuń

Welcome to my blog, I love to hear your comments.
Thank you!