piątek, 20 lutego 2015

Happy moments....

Szczęście to sekwencja wielu chwil.
{Corita Kent}

Małe przyjemności, które przepływają przez rzeki naszych dni to prawdziwe złote rybki, które przynoszą spełnienie, wplatając w nasze chwile to ukojenie, to uniesienie, to radość po sufit, zadumę, zadowolenie, czułość.... - każdy zna tę listę i każdy ma swoją....
Jakie są Wasze najświeższe rybki? Zdążyłyście się im przyjrzeć?
U mnie "w sieci uważności" m.in.:
*Wczorajszy wieczorny jazzowy koncert z klimatycznie śpiewającą Kasią Rodowicz i repertuarem gwarantującym wzruszenie (D. z którym dzielę życie od niemal 24 lat ściskał moją dłoń, jak na pierwszych randkach).
* Miłe ukoronowanie pracy - nasza fotografia na okładce najnowszego wydania Czterech Kątów ( a w środku reszta sesji domu z okolic Bielska-Białej.) Ta geografia ma dla mnie sentymentalne znaczenie, bo urodziłam się niedaleko, w Cieszynie i nadal mieszka tam część mnie.
 * Wspólna chwila przy stole. Rozgrzewająca, aromatyczna zupa marchewkowo - pomarańczowa w towarzystwie chrupiącej bagietki prosto z pieca z pietruszką i masłem czosnkowym... Kulinarna premiera, kolejny prosty, zdrowy przepis z jednej z moich nowych i już bardzo ukochanych książek kucharskich, o której muszę Wam coś więcej napisać o osobnym poście, bo to prawdziwa perełka.
* Wspólnorodzinne zasiewanie, podlewanie i zajadanie rzeżuchy - od kiedy nasionka pojawiły się w sklepach - regularnie w "ruchu" są dwa półmiski, aby nie trzeba czekać kilku kolejnych dni, gdy z jednego znikną kiełki. Takie porcje pełnej energii zieloności to zdrowotny skarb dla organizmu powoli wychodzącego z zimy.

Drobiazgi zwykłych dni.... Wydarzenia, które niekoniecznie będę pamiętać za rok. Ale póki trwają - smakuję życie właśnie dzięki nim!

Rzek pełnych złotych rybek na nowy weekend!
(Rybek jest mnóstwo, lecz może czasem brak nam uważności, by je postrzegać z intensywnością na jaką zasługują.:)
Alicja


4 komentarze:

 1. Alicja, dziękuję za zastrzyk pozytywnej energii. Postaram się łowić swoje rybki uważnie. Pzdr,Dorota

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś magiczna! Pozdrawiam justyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Alu, kusisz kochana ta zupką....
  Znajdę jutro chociaż jedna złota rybkę.... Dziekuje...

  OdpowiedzUsuń

Welcome to my blog, I love to hear your comments.
Thank you!