czwartek, 12 sierpnia 2010

Her Majesty - The Broccoli Soup

Idealista - to człowiek, który zauważywszy, że róża pachnie ładniej od kapusty,
wnioskuje stąd, że będzie z niej także lepsza zupa.
( Henry Louis Mencken)

Ciekawe, co sądzi idealista gdy jego oko spocznie na brokule? I czy ma rację?:)
Tymczasem bardzo realistycznie:.... wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni... A wiadomo, gdy nie ma dzieciaków łatwo o pokusę, by spuścić z tonu jeśli chodzi o codzienne menu... Dodatkowo upał odbiera apetyt, a zajęć od rana do zmierzchu tyle, że zwyczajnie czasu brak na kuchenne fantazje i wtedy.... ta pokusa, by może sobie kulinarnie nieco odpuścić? - zwłaszcza, że przecież teraz najlepszy czas na witaminowanie się owocami, więc może jedynie brzoskwinia? więc może po prostu arbuz?
Na szczęście są potrawy i zdrowe i smakowite i szybkie w przyrządzeniu. Takie lubię najbardziej. I one ratują te sytuacje. Wśród nich nigdy-się-nie-nudząca zupa brokułowa z grzankami na maśle... I mój mały bzik: talerz w kolorze pudrowego różu - to on musi pojawić się na stole, bo z zieloną brokułową tworzy kompozycję, której kolorystycznemu urokowi nigdy nie mogę się nadziwić... I wtedy co tam szalony pęd dnia - te kilka spokojnych chwil przy stole jest nadal przyjemnością, której nie może zniweczyć nawet tykający cicho zegar.
Pełnego Waszych ulubionych smaków i wielkiej dozy spokoju weekendu i nowego tygodnia -
Alicja

6 komentarzy:

 1. Witaj! z wielka przyjemnością zaglądam do Ciebie. Piękne zdjęcia, zachwycające prace, obok których nie można przejść obojętnie.

  Pozdrawiam serdecznie -stała bywalczyni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brokuły uwielbiam w każdej postaci :) I zawsze z ciekawością i zachwytem wpadam na Pani blog. A ostatnio z przyjemnością przeczytałam o retro charms w Dobrze Mieszkaj. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Latem mogłabym pochłaniać jedynie owoce... soczyste! :)))
  Fajny cytat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Looks so yummy and healthy Alicja. The picture is so pretty, I can almost taste it here in the US! Big hugs to you!!

  Deborah

  OdpowiedzUsuń
 5. Have just redescovered your beautiful blog and it makes me very happy! I love its beauty and what we share, my daughter is as well a Maïa, so I will come back and put you in my fevorites to not forget, amitié, Martine

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry wieczór :)
  przepięknie tu u Ciebie, jest to jeden z najładniejszych blogów jakie widziałam! Gratuluję.

  serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Welcome to my blog, I love to hear your comments.
Thank you!